POVRCHOVÁ ÚPRAVA POSTELE

 

LAK - lakované povrchy materiálů: 

Lakem se rozumí tenká ochranná vrstva, která je nanesena na povrch dřevěné masivní nebo dýhované desky, aby ji chránila před působením slunečních paprsků a před mechanickým poškozením. Podle potřeby a použití se struktury jednotlivých druhů laků liší jak tloušťkou nanášené vrstvy, tak i složením, tvrdostí a v neposlední řadě i barvou. Kombinací těchto vlastností lze docílit vysoce lesklých a velmi tvrdých povrchů, jaké se používají např. u kuchyňských dvířek, nebo naopak polomatných tenkých vrstev, kopírujících strukturu a jedinečný vzhled exotických dřevin, používaných např. na výrobu postelí, komod, toaletních stolků a jiných doplňků interiéru. Moderní trendy ekologické výroby namalou měrou zasahují i do této oblasti materiálů a vyzdvihují do popředí zejména vodouředitelné bezrozpouštědlové laky, které vynikají barevnou stálostí a především odbourávají nepříjemný zápach, který byl do nedávna nedílnou součástí nově vyrobeného nábytku. Protiváhou této kladné vlastnosti ekologických laků je ale jejich vyšší cena a nižší odolnost proti mechanickému poškození. Přesto jsou tyto ekologické, vodouředitelné laky vhodnou volbou pro většinu výrobků na našem i zahraničním trhu.     

VOSK - voskované povrchy materiálů  

Voskování dřeva je jednou z možností, jak ochránit masivní dřevěné nebo dýhované výrobky před vnějšími vlivy prostředí a zachovat tak jejich elegantní a přirozený vzhled. Oproti laku dodá vosk dřevu jemný, na omak až sametový povrch a zůstává zachována přírodní strukturovaný povrch dřeviny. Vosk je většinou vyráběný z přírodních materiálů (směs rostlinných olejů a vosků) a zachovává přirozený vzhled dřeva. Na druhou stranu je oproti běžně dostupným lakům méně odolný proti vlhkosti a mechanickému poškození a vyžaduje pravidelnou údržbu, což obnáší pravidelné přetírání speciálními voskovými politurami. Povrch není 100% odolný vůči vodě a jiným kapalinám.

OLEJ - olejované povrchy materiálů  

Olejování dřeva je novinkou v oblasti nábytkářského průmyslu a tento moderní trend využívá ve své výrobě český výrobce postelí Kolacia Design.  Jedná se o kombinaci přírodních olejů, které dřevo chrání proti oděru a opotřebení, na dotek je jemný a zároveň zachovává přírodní stukturovaný povrch dřeviny. Povrch je možno ošetřovat vlhkým hadříkem a následně vytřít do sucha. Oproti vosku se vyznačuje lepší odolností proti vlhkosi a mechanickému poškození a nevyžaduje žádnou speciální údržbu. U postelí výrobce Kolacia Design jsou mechanické vlastnosti olejové povrchové úpravy srovnatelné s lakovaným povrchem a dle námi provedených testů dokonce olej vykazuje lepší ochranu dřeva při styku s vodou než lak.

........................................................................................................................................................................... 

Nenašli jste všechny požadované informace? Napište nám !

Telefonnická objednávka Postele-Ložnice