Kdo jsou naši výrobci a dodavatelé


Zajímá Vás, kdo jsou naši výrobci a dodavatelé a jaké produkty nabízíme v našem obchodě? Vybíráme je pečlivě a rádi Vám je níže v tomto článku představíme. Zároveň bychom Vás rádi ujistili, že veškeré námi nabízené zboží pochází výhradně od renomovaných českých výrobců a na jeho výrobu jsou používány kvalitní materiály, které splňují přísné evropské normy. 

Kolacia Design

Kolacia Design je český výrobce masivních bukových postelí se zaměřením především na zvýšené postele. Všechny výrobky Kolacia Design vynikají naprosto perfektním a přesným řemeslným zpracováním a výbornou povrchovou úpravou lakováním nebo olejováním, takže je nelze jinak, než vřele doporučit. Velkou výhodou je, že postele Kolacia Design jsou vyráběny jako zvýšené postele s výškou postranice 50 cm, tzn. že lehací plocha postelí včetně matrací je cca kolem 60-65 cm. Zvýšené postele poskytují maximálně pohodlné a komfortní spaní i vstávání.

Zvýšené postele Kolacia tedy lze doproručit jak všem milovníkům maximálně pohodlného a komfortního spánku, tak i starším a méně pohyblivým lidem, kterým se z lůžka hůře vstává. Další velkou výhodou je možnost jakýchkoliv atypických úprav, od atypických rozměrů, zvýšení, snížení až po možnost volby vlastního barevného odstínu podle zákazníkem dodaného vzorku. Postele Kolacia Design jsou vyráběny z masivního dřeva - průběžná lamela (ne cink). Dodací lhůta je 4-5 týdnů, doprava a montáž postelí u zákazníka zdarma. 

FMP Lignum 

FMP Lignum je český výrobce masivních bukových postelí se zaměřením především na zesílené postele tloušťky masivu 4 cm. Všechny výrobky FMP Lignum se mohou pochlubit naprosto perfektním řemeslným zpracováním a výbornou povrchovou úpravou lakováním. U většiny postelí je možné vybírat ze dvou typů bukových dřevin - "klasický buk" anebo "jádrový buk", které dále mohou být v provedení cink (parketkový vzhled) anebo průběžná lamela (celistvější vzhled dřeva). Postele jsou standardně vyráběny s výškou bočnic 40 - 45 cm s možností zvýšení o 5 cm pro maximální pohodlí při vstávání a uléhání. Ke všem typům postelí FMP Lignum v našem obchodě naleznete i tolik oblíbené verze postelí s úložnými prostorem a výklopnými rošty, což oceníte nejen v malých bytech při nedostatku úložných a odkládacích prostor.

Výrobce FMP Lignum samozřejmě nabízí možnost výběru barevného odstínu moření a ložnici lze doladit do jednotného designu společně s nočními stolky či komodami, které máme v nabídce od stejného výrobce. Dodací lhůta je 4-6 týdnů, doprava a montáž postelí u zákazníka zdarma.

Enozzi

Enozzi a.s. patří k předním českým výrobcům luxusních masivních postelí z masivního bukového, dubového a březového dřeva. Postele Enozzi vynikají vysokou kvalitou a potěší i toho nejnáročnějšího zákazníka, pro kterého je kvalita a především čistý a jednoduchý design velmi důležitým prvkem. Celý proces výroby prochází velmi důkladnou třífázovou kontrolou, na výrobu je použito výhradně velmi ušlechtilé masivní dřevo a veškeré produkty jsou ošetřeny kvalitními vodouředitelnými laky anebo na trhu stále oblíbenějším olejováním či voskováním. Celá kolekce Enozzi je vyvíjena s myšlenkou, aby byl zákazník obklopen nejen nábytkem, ale i příjemnou atmosférou. Postele mají pevné šroubovací kování a samonosnou masivní střednici bez podpěrných noh. Atypické úpravy jednotlivých postelí většinou nejsou možné anebo mají vysoký příplatek +30% - 50% k ceně. Dodací termín je 6-8 týdnů. Doprava a montáž postelí u zákazníka zdarma.

Jitona

Jitona a.s. zaujímá významné postavení na evropském trhu nábytku a je největší českou firmou vyrábějící a exportující nábytek. Obchodní aktivity této společnosti jsou zaměřeny především na tuzemský trh a export, který tvoří více než 90% obratu firmy. Jitona je ryze českou společností s dlouholetou tradicí sahající až do roku 1951. V současnosti se Jitona na českém trhu prezentuje značkami Jitona Design Collection a Jitona Classic Collection. 

Design Collection přináší zákazníkům moderní dýhovaný nábytek navržený renomovanými designéry, který je stvořený pro lidi, kteří milují čisté tvary, neopakovatelnou krásu kresby pravé dřevěné dýhy a spolehlivou techniku skrytou uvnitř. Classic Collection představuje originální stylový nábytek z masivního dřeva, který oslovuje zákazníky napříč generacemi. Nábytek z této edice se opírá o nadčasový design a vše, co milujeme na masivním dřevu. Postele Jitona mají pevné šroubovací kování a střednici s podpěrnými nohami. Většina atypických úprav není možná anebo jsou s vysokým příplatkem. Dodací lhůta postelí Jitona je 4-6 týdnů, doprava a montáž postelí u zákazníka zdarma.

Purtex

Purtex je český výrobce se zaměřením především na výrobu zdravotních matrací, roštů a doplňkově i postelí s tradicí od roku 1995. Ve výrobních závodech ve Zdibech, v Klecanech a v České Skalici na celkové ploše 10 000 m2 jsou používány nejmodernější evropské technologie a výhradně prvotřídní materiály, které jsou testované a certifikované dle mezinárodní normy ÖKO-TEX. Ke špičkovým výrobkům společnosti Purtex patří matrace z řady Greenfirst®, které jsou vyráběny z unikátních BIO pěn s užitou patentovanou technologií Greenfirst®, která dokáže 100% přírodním způsobem likvidovat roztoče. Většina matrací je certifikována jako zdravotní matrace. Společnost Purtex má ve své nabídce i kvalitní a cenově velmi dostupné postelové rošty. Masivní postele Purtex jsou vyráběny z masivního bukového a dubového dřeva, jsou perfektně řemeslně zpracované a vyznačují se velmi dokonalou povrchovou úpravou. Dodací termíny matrací jsou 2-3 týdny, dodací termíny roštů jsou 3-5 týdnů a dodací termíny postelí jsou 4-5 týdnů, doprava a montáž postelí u zákazníka zdarma.

Tropico, Slumberland, Curem, Geltech

Tropico je jednou ze značek koncernu HILDING ANDERS, který byl založen ve Švédsku v roce 1939. K přelomu dochází v roce 1976, kdy společnost vyhrála výběrové řízení na dodávky ložního nábytku. Toto společnost výrazně posunulo dopřeu a vytvořilo podmínky pro její další rozšíření, které trvá neustále. Společnost Hilding Anders neustále hledá a vyvíjí nová a lepší technická řešení pro zvýšení kvality spánku svých zákazníků. Společnost Hilding Anders na českém trhu zastupuje 4 značky - Tropico, Slumberland, Curem a Geltech. Výrobní závody pro všechny 4 značky jsou v České republice a v současné době je značka Tropico největším českým výrobcem matrací. Kolekce matrací Tropico, Slumberland, Curem a Geltech jsou vyráběny z prvotřídních materiálů, na většinu matrací je poskytována prodloužená záruční doba 5 let, na vybrané matrace z BIO materiálů 6 let a na špičkové luxusní matrace Curem je poskytování záruční doba 10 let. 

Ahorn 

Firma Ahorn je českým výrobcem číslo 1 v oboru lamelových roštů. Dlouholeté zkušenosti v oblasti výroby lamelových roštů a prvotřídní materiály používané pro výrobu jsou zárukou nejvyšší kvality. Postelový rošt je vedle matrace druhou nejdůležitější součástí lůžka. Kvalitní rošty obsahují lamely lepené z několika vrstev dřeva, což zajišťuje jejich pružnost. Počet lamel roštu se liší typ od typu, avšak z hlediska optimálního rozložení zátěže jsou doporučovány rošty s minimálně 28 lamelami. Pružné lamely dokáží reagovat na zatížení konkrétních ploch postele a účelně tak udržují tělo ve správné poloze. Kromě správné polohy páteře je pro zdravé a kvalitní spaní důležitá rovněž dokonalá prodyšnost a vodní propustnost lůžka, protože k pokožce má neustále přicházet čistý vzduch. Z tohoto důvodu je postelový rošt s lamelami mnohem vhodnější než pevná a neprodyšná podložka. Optimální lůžko by mělo být složeno z kvalitní matrace a z pružného roštu. Tato kombinace nejlépe udržuje páteř v přirozeném tvaru. To znamená při ležení na zádech v jejím fyziologickém, prohnutém tvaru a při ležení na boku ve tvaru přímky.

Lidská páteř je nosným pilířem celého těla. Tvoří ji celkem 24 obratlů, které člověku umožňují pohyb a chrání míchu. Aby se člověk mohl hýbat a chodit, potřebuje také meziobratlové klouby, vazy a ploténky. Právě pro ně je důležité, aby se v noci mohly uvolnit a přijmout zpět tekutinu potřebnou pro svoji elasticitu. Bez kvalitního lamelového roštu, který bude respektovat křivky Vašeho těla a bude správně přizpůsobivý vůči Vaší tělesné váze a proporcím, ani ta nejluxusnější matrace sama o sobě nemůže vytvořit základ pro zdravé a pohodlné spaní. Lamelové rošty dále rozdělujeme podle jejich funkce - mohou být polohovací, motorové polohovací, anebo mohou být určeny k postelím s úložným prostorem a vybaveny výklopným pístovým zdvihem. Největší výběr a nejvyšší kvalita, dokonalé provedení = Ahorn.