10 TIPŮ PRO LEPŠÍ SPANÍ A RELAXACI S LAMELOVÝM ROŠTEM


1. LAMELOVÝ ROŠT - ZÁKLAD ZDRAVÉHO SPANÍ SPOLEČNĚ S MATRACÍ

Pružné lamely podepírají tělo v místech, kde je potřeba, na správných místech se zase dokážou prohnout. Lamelový rošt tak zajišťuje optimální oporu pro zdravé držení těla při spánku. Lamelový rošt zároveň prodlužuje životnost matrace, pomáhá totiž matraci pružit a roznášet váhu těla. A v neposlední řadě lamelový rošt umožňuje provětrávat lůžko, odvádět vlhkost a omezovat tak tvorbu plísní a bakterií v posteli.

2. ROŠT VYBÍRÁME IDEÁLNĚ SPOLEČNĚ S MATRACÍ

I ta sebelepší matrace může ztratit své kvality, pokud ji uložíme na nesprávnou podložku. Abychom plně využili přednosti a vlastnosti matrace, doplníme ji nejlépe pružným lamelovým roštem minimálně s 28 pružnými lamelami. Pokud si chceme dopřát extra přizpůsobivost, zvolíme rošt se 42 úzkými lamelami, které zcela dokonale respektují jakoukoliv postavu. Nároční uživatelé mohou zvolit talířové rošty, které umožňují zcela individuální nastavení.

3. NA POČTU LAMEL ZÁLEŽÍ

Čím více lamel, tím lépe rošt spolupracuje s matrací a dokáže se citlivěji přizpůsobit našemu tělu. Kvalitní postelový rošt by proto měl mít alespoň 28 lamel. Přestože na trhu jsou i lamelové rošty s nižším počtem lamel než 28, v našem obchodě je rozhodně nenajdete a to z toho důvodu, že  naší vizí je zprostředkovávat našim zákazníkům pohodlné a zdravé spaní, nikoliv jen prodat zboží :-)

4. ULEVTE UNAVENÉMU TĚLU

Lenošíte rádi v posteli, natékají vám nohy nebo máte omezenou pohyblivost? Pak uvítáte polohovací rošty, kdy si můžete ručně nastavit zádovou a nožní oblast do polohy, která vám uleví a je pro vás příjemná. Komfortnější relaci umožňují motorové polohovací rošty, které nabízejí větší variabilitu a možnosti polohování. Základní typy ručních polohovacích roštů se polohují ze 2 částí (nožní a hlavová), např. Primaflex HN. Pokročilejší verze polohovacích lamelových roštů již nabízejí polohování složené ze 3 částí, kdy se také polohuje nožní a hlavová část, ale středová část roštu, na které sedíme, zůstává rovná - tyto rošty tak nabízejí ještě větší pohodlí při napolohování a umožňují tělu zachovat fyziologickou polohu, např. rošt Duostar HN, rošt Portoflex HN nebo rošt Lussoflex HN  (motorové rošty se takto polohují standardně). 

5. VYŘEŠTE NEDOSTATEK MÍSTA

Přebytečné věci můžeme šikovně schovat do postele s úložným prostorem. Abychom se do úložného prostoru postele dostali, zvolíme příslušný rošt, který je vybaven pístovým výklopem a tím umožňuje přístup do vnitřku postele. Výklopné rošty se vyrábějí v boční výklopné variantě, která umožňuje výborný přístup do celé plochy postele z jejího boku. Další možností jsou čelní výklopné rošty, které umožňují přístup do úložného prostoru postele od nohou a navíc disponují ručním polohováním hlavy a nohou. Pro náročné uživatele máme v nabídce i motorový lamelový rošt Portoflex Motor P s pístovým výklopem, anebo motorové rošty s plochým motorem v rámu roštu - v tomto případě je nutné rošt pro vyklopení přidržet, např. Lussoflex Motor nebo Portoflex Motor.

6. SPĚTE POHODLNĚ I V POLOZE NA BOKU

Zvolte rošt s ramenní kolébkou. Lamely v ramenní oblasti pod tlakem ramene uhnou a vaše rameno se může "zabořit". Při spánku na boku s ramenní kolébkou tak odlehčíte ramenům a páteř zůstane ve svém přirozeném tvaru. Rozlišujeme několik typů změkčení v ramenní oblasti:

  • a) změkčená pouzdra, ve kterých jsou uložené lamely, např. rošty z řady Primaflex (změkčené červené kapsy pro uložení lamel).
  • b) vrtané lamely v ramenní oblasti v kombinaci se změkčenými pouzdry - vrtaná lamela je pružnější a tvárnější, lépe se přizpůsobí, např. rošty z řady Portoflex.
  • c) aktivní ramenní kolébka - mechanismus s úchyty pro lamely, které se umí aktivně tvarovat pod zátěží (propadnout), aktivní ramenní kolébka bývá kombinována s vrtanými lamelami, např. rošty z řady Lussoflex.

7. DÝCHACÍ OBTÍŽE A ALERGIE

Trpíte-li dýchcími obtížemi či máte alergické problémy, vyberte si nejlépe rošt s omyvatelnými plastovými lamelami nebo s lamelami pokrytými fólií (fóliované lamely), např. rošt Duostar, rošt Portoflex nebo rošt Lussoflex. Zároveň dejte přednost matraci z prodyšného matariálu a samozřejmostí by měl být pratelný potah matrace s antibakteriální úpravou.

8. PŘIZPŮSOBTE SI TUHOST BEDERNÍ ČÁSTI LŮŽKA PODLE SEBE

Tuhost lůžka je možné libovolně měnit nastavením posuvných objímek v oblasti beder. Čím více posuvných objímek rošt má, tím lepšího a individuálnějšího přizpůsobení tuhosti pod bedry docílíme. Např. rošty z řady Trioflex mají 12 zdvojených lamel nad sebou s posuvnými objímkami pro nastavení tuhosti - takto vysoký počet zdvojených lamel umožňuje velmi individuální nastavení tuhosti a plně respektuje jakoukoliv postavu. Jinak nejběžněji bývá u roštů zdvojených 5 nebo 6 lamel v bederní oblasti s možností nastavení tuhosti, např. u roštu Primaflex.

9. PUSŤTE DO LOŽNICE ČERSTVÝ VZDUCH

Před spaním bychom měli ložnici dobře vyvětrat. Ideální teplota na spaní se pohybuje mezi 17 - 20°C, ale samozřejmě je to individuální záležitostí. Někdo má raději chladnější ložnici a někdo zase naopak.

10. ZKLIDNĚTE SE PO NÁROČNÉM DNI

Ve večerních hodinách se snažme vyhnout fyzické i psychické zátěži. Tělo je ideální naladit na spánek například relaxační koupelí nebo šálkem bylinkového čaje - nebo ideálně kombinací obou. A vůbec, proč si nevzít do postele dobrou knihu a neudělat si pohodlí na některém z motorových polohovacích lamelových roštů! Např. Trioflex Motor Quattro Memory umožňuje polohování až 16-ti různých poloh pomocí 4 nezávislých motorů a to vše pomocí bezdrátového dálkového ovladače s vlastní řídící jednotkou a nočním osvětlením, ovládaným senzorem pohybu.

..........................................................................................................................................................................................................

DOPORUČUJEME:


  • Lamelový rošt Primaflex - klasika pro nenáročné
  • Lamelový rošt Portoflex - středně vyšší třída se změkčením ramenní oblasti, fóliovanými lamelami pro alergiky a odpruženými lamelami nad rámem roštu
  • Lamelový rošt Lussoflex - pro náročné s aktivní ramenní kolébkou + vše jako u řady Portoflex
  • Lamelový rošt Trioflex - pro extra náročné uživatele s vysokým počtem lamel a vynikající tvárností a přizpůsobením jakékoliv postavě
  • Lamelový rošt Portoflex Mega - nějaké to kilo navíc? Nevadí! Nosnost roštu 150 kg.
  • Lamelový rošt Plastoflex - nosnost do 150 kg nestačí? Žádný problém! Plastoflex hravě zvládne zátěž až 180 kg.
  • Talířový rošt Varion - klasické lamely jsou příliš všední a "málo přizpůsobivé"? Talířový rošt s individuálním nastavením každého jednoho talíře v ramenní a bederní zóně