VAŠE NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Vaše nejčastější dotazy Postele-Ložnice

Nevím, jak vybrat vhodné zboží, poradíte mi? 

Ano, poradíme, a velmi rádi! Veškeré zboží, které máme v nabídce, osobně známe a na základě našich dlouholetých zkušeností Vám pomůžeme vybrat tu nejlepší variantu postele, roštů i matrací přímo pro Vás. Zavolejte nám na naši infolinku anebo nás kontaktujte emailem, rádi se Vám budeme věnovat. 

Co když objednám zboží, které k sobě vzájemně nepasuje (např. rozměrově)? 

Nemusíte se bát, VŠECHNY objednávky, které nám přes eshop systém zašlete, jsou u nás následně „ručně“ kontrolovány a až poté zadány do výroby. V praxi to znamená, že každé objednávce se osobně věnuje náš pracovník, který ji důkladně projde a zkontroluje, zda samostatně objednané položky (jako např. postel, rošty, matrace) k sobě vzájemně pasují, a to jak rozměrově, barevně i počtem kusů. Pokud narazíme na nějakou neshodu, obratem Vám zatelefonujeme a objednávku s Vámi dořešíme tak, aby vše bylo přesně dle Vašich představ. 

Co když potřebuji v objednávce učinit dodatečné změny? 

U každé objednávky Vám vždy emailem potvrdíme, že jsme ji právě zadali do výroby. V tomto potvrzovacím emailu najdete v příloze podrobné potvrzení objednávky s rozpisem jednotlivých objednaných položek – potvrzení si pečlivě zkontrolujte. V tomto emailu Vás také informujeme, že pokud byste potřebovali učinit jakékoliv dodatečné změny v objednávce, je to možné, ale pouze do cca 24 nebo 48 hodin od zaslání emailu – tzn. od doby, kdy bylo zboží zadáno do výroby.

Po uplynutí této lhůty již bohužel žádné změny v objednávce učinit nelze, protože již jsou položky dané objednávky napevno zařazeny ve výrobním procesu, který již nelze změnit ani zrušit (objednává se materiál, nařežou se dílce, jednotlivé dílce se opracovávají, moří, lakují atd.). Pokud tedy dodatečně chcete např. změnit rozměr nebo odstín moření, je třeba nás kontaktovat v uvedeném časovém rozhraní. 

Jak dlouho trvá, než je moje objednávka vyrobena? 

Většina našeho sortimentu je vyráběna na zakázku a konkrétní výrobní termíny jsou vždy u vedeny u daného produktu. U postelí a dřevěných výrobků bývá termín nejčastěji v rozmezí 4-6 týdnů, u matrací a roštů zpravidla 2-3 týdny. Jedná se o výrobky, které je možné si volitelně nakonfigurovat – rozměr, odstín moření, a často i další parametry jako např. oblé hrany, výšku bočnic, výšku čel, výšku matrací, typ potahových látek atd. Výrobky jsou proto vždy vyráběny až na základě Vaší konktrétní objednávky dle Vámi stanovených parametrů. 

Proč jsou výrobní termíny uváděny v rozmezí (např. 4-6 týdnů)? 

Práci se dřevem nelze dopředu naplánovat na přesné konkrétní datum – dřevo je svým způsobem stále tak trochu živý materiál a dva kusy na pohled stejného dřeva ve skutečnosti nikdy nejsou stejné. Stále reagují na okolní prostředí a vlivy a proto se může stát, že některý výrobní úkon může u jedné postele trvat o trochu déle než u druhé, někdy je potřeba dřevo nechat po namoření déle schnout atd. Z toho důvodu uvádíme dodací termíny v rozmezí např. 4-6 týdnů. Díky tomu však máte jistotu, že výrobek, který se Vám dostane do rukou, bude zcela prvotřídní.
V neposlední řadě je výrobní termín ovlivněn množstvím aktuálně vyráběných objednávek, takže je výroba někdy naplněna více a někdy méně. Delší výrobní termíny bývají zpravidla před Vánoci, kdy je výroba více naplněná a také přes letní prázdninové měsíce, kdy bývají ve výrobě dovolené.

Jak se dozvím, kdy mi zboží doručíte? 

Jakmile se blíží výrobní termín Vaší objednávky, bude Vás telefonicky kontaktovat náš expediční pracovník a již se s Vámi domluví na přesném termínu a hodině doručení tak, aby Vám to vyhovovalo. Voláme vždy s dostatečným několikadenním předstihem, abyste si mohli převzetí vždy předem naplánovat. 

Co když se mi nehodí termín dodání / montáže, který mi nabízíte? 

Pokud Vám navrhovaný termín nevyhovuje, nic se neděje. Domluvíte se s naším pracovníkem na jiném termínu, který Vám vyhovovat bude. 

Jak mi zboží doručíte? 

Veškeré zboží vozíme výhradně vlastními dodávkovými vozy, zásadně neposíláme nic přepravními společnostmi. Vlastní dopravou zavážíme celou ČR. Zboží Vám vždy přiveze náš vlastní pracovník a pokud máte objednánu postel, tak Vám ji na místě u Vás zdarma smontuje. 

Kolik stojí doručení zboží po ČR? 

Pro všechny objednávky v hodnotě 5000,- Kč a více je doprava po celé ČR zdarma. Pro objednávky v hodnotě méně než 5000,- Kč je stanoveno jednotné dopravné ve výši 189,- Kč pro celou ČR. 

Jak mohu za objednávku zaplatit? 

Dle Vašeho výběru můžete objednávku uhradit buď dobírkou nebo bankovním převodem – preferovaný způsob platby si můžete zvolit při zadávání objednávky. Při volbě dobírky uhradíte celou částku v hotovosti při dodání našemu pracovníkovi.

Při volbě úhrady bankovním převodem Vám vystavíme a emailem zašleme zálohovou fakturu na celou částku objednávky, na základě které budete moci úhradu provést. Dle orientačního výrobního termínu objednaného zboží je na zálohové faktuře splatnost buď 4 týdny (zpravidla u postelí a nábytku) anebo 2 týdny (u matrací, roštů a dalšího sortimentu s kratší dodací lhůtou). Úhrada bankovním převodem musí být provedena nejpozději den před fyzickou expedicí zboží od nás. 

Musím platit nějakou zálohu předem?

Ne, u nás nemusíte. Pokud si zvolíte jako způsob platby úhradu dobírkou, zaplatíte celou částku objednávky v hotovosti při dodání zboží našemu pracovníkovi.

Co znamená prodloužená záruční lhůta u některých produktů? 

Na všechny naše produkty je poskytována zákonná záruční lhůta 2 roky od zakoupení. Na některé produkty je poskytována přímo ze strany výrobců prodloužená záruční lhůta (např. na některé matrace 5 a více let, na postele BMB z lamina 10 let, na postele BMB z masivu 25 let atd.). Vzhledem k tomu, že je prodloužená záruční lhůta posyktována přímo výrobcem, je zpravidla ze strany výrobce požadována registrace daného produktu přímo na jejich webových stránkách. Pokud by výrobek nebyl zaregistrován dle požadavku výrobce, prodloužená záruka se na něj nebude vztahovat. Veškeré informace k registraci produktů, u kterých je nutné registraci provést, Vám vždy poskytneme při jejich dodání. 

Vztahuje se prodloužená záruka i na výrobky nakoupené na IČ (na firmu)? 

Prodloužená záruka platí bez výjimky vždy jen pro koncového uživatele (spotřebitele). Pokud tedy kupujete výrobek s prodlouženou zárukou na firmu – jako podnikatel na IČ, prodloužená záruka se na Vás nevztahuje a platí pro Vás pouze zákonná záruční lhůta 2 roky. 

Jak mám postupovat při uplatnění reklamace? 

Vždy si pečlivě uschovejte fakturu, kterou Vám dodáváme společně se zbožím – faktura Vám slouží jako záruční list ke zboží a v případě reklamace prosíme vždy o její předložení.

V případě reklamace nás o vadě zboží informujte neprodleně, a to na emailu: info@postele-loznice.com . V emailu nám co nejpodrobněji popište závadu a do přílohy připojte kopii faktury (stačí např. vyfotit mobilem). Je-li poškození viditelné (např. prasklá lamela či lať u roštu), vadu vyfoťte a fotodokumentaci také připojte do přílohy emailu – výrazně tím urychlíte průběh řešení reklamace. Nezapomeňte také uvést aktuální telefonický kontakt, abychom Vám mohli v případě potřeby zavolat. 

Jaký je průběh reklamačního řízení – zůstanu bez postele? 

Reklamovaný produkt a reklamovanou vadu musí vždy posoudit výrobce daného produktu, který zároveň navrhne způsob řešení reklamace. Nejčastěji je tedy průběh takový, že Vás kontaktuje reklamační technik, který se Vás vyptá na všechny detaily a následně se domluvíte na dalším postupu reklamace.

Nemusíte se však obávat, že byste zůstali bez postele (roštu, matrace). Pro Váš maximální komfort řešíme veškeré reklamace objemného zboží vždy na místě u Vás doma, takže reklamované zboží v žádném případě nikam neposíláte. Pokud není možné reklamaci vyřešit zasláním náhradního dílu, ale např. celkovou výměnou zboží, probíhá výměna vždy u Vás doma kus za kus. Tzn. reklamované zboží je u Vás vyzvednuto a současně je Vám dodáno zboží nové. 

 

PROČ NAKUPOVAT PRÁVĚ U NÁS

Vážení a milí zákazníci, velice si ceníme Vaší dlouholeté důvěry, se kterou u nás opakovaně nakupujete. Máme osobní zájem na tom, abychom Vám, našim milým zákazníkům, nabízeli pouze ten nejkvalitnější ložnicový sortiment, který Vám bude dlouhá léta spokojeně sloužit. V žádném případě se nesnažíme mít největší a nejširší nabídku všeho možného.

Máme velmi vysokou laťku, kterou musí splňovat každý výrobek před tím, než jej zařadíme do naší nabídky. Neprodáváme totiž jen tak "nějaké postele", ale vybíráme pouze ty nejlepší z nejlepších o kterých víme, že jsou opravdu skvělé. Výrobky v naší nabídce také musí pocházet z České republiky a nejen to, musí být v ČR opravdu vyrobeny! Další nezbytnou podmínkou jsou pro nás šetrné a ekologické postupy ve výrobě a použití ekologických a nezávadný materiálů. Povrchová úprava všech našich dřevěných výrobků je ekologická na vodní bázi. Žádná toxická rozpouštědla! A jak si můžeme být jisti prvotřídní kvalitou naších výrobků? Zcela snadno! Nikdo totiž nezná sortiment našich výrobků lépe než my, protože ke všem postelím poskytujeme již více jak 7 let montáž u zákazníka zdarma! Za těch 7 let nám rukama "fyzicky" prošlo opravdu velké množství postelí a častokrát jsme to byli právě my, kdo tak mohl dát podnět z praxe našim výrobcům na vylepšení některých konstrukčních prvků. Protože známe naše výrobky z praxe opravdu detailně, můžeme Vám tak nejlépe poradit a zodpovědět vše, co Vás zajímá a co se mnohdy nedozvíte ani z oficiálních materiálů výrobce. Záruční i pozáruční servis je u nás samozřejmostí.

Veškeré zboží po celé ČR vozí výhradně naši pracovníci a to výhradně naší vlastní dopravou (žádné nespolehlivé přepravní společnosti). Díky tomu Vám můžeme vždy garantovat dodání v předem dohodnutém termínu a čase. A to, že je naše doprava opravdu skvělá, dokazuje i to, že jsme nikdy po cestě nepotloukli jedinou postel! O naší dopravě si můžete podrobněji přečíst zde. Přeprava nábytku je velice komplikovaná záležitost, ale my moc dobře víme, jak na to :-)


Dodáváme postele, nikoliv "balíky"! Ke všem postelím poskytujeme montáž u zákazníka zdarma. Přesně tak víte, co kupujete. Postel si můžete prohlédnout a můžete se zeptat našeho pracovníka na cokoliv, co Vás zajímá. Vše Vám na místě předvedeme a vysvětlíme. A montáž u nás neprovádí jen tak někdo, ale vždy se jedná o odborného pracovníka se vzděláním v oboru dřevovýroby a truhlářství. Po montáži odvezeme veškerý obalový materiál, takže Vám doma po nás nezůstane žádný nepořádek. A protože nám není lhostejné životní prostředí, tak veškeré obalové materiály následně ekologicky zlikvidujeme.

Jsme seriózní firma a proto po Vás nepožadujeme žádné zálohy předem (jako to dělá většina nábytkářských firem). Za zboží můžete celou částku zaplatit až při dodání zboží po montáži, stačí si jako způsob platby zvolit "dobírku". Pokud však preferujete bezhotovostní převod, také to není problém - po přijetí objednávky Vám vystavíme zálohovou fakturu s částkou objednávky a se splatností 4 týdny u postelí / 14 dní u matrací a roštů. U nás si zkrátka můžete sami vybrat.


  • Jsme tu vždy pro Vás a jste to právě Vy, naši milí zákazníci, na kterých nám záleží nejvíce! Pokud budete potřebovat s čímkoliv poradit, neváhejte se na nás obrátit :-)
 
Vaše Postele-Ložnice